Klubové a speciální

Klubová výstava Welsh Corgi a Kelpie klubu CZ – 4. 8. 2012 – Slavkov u Brna

91 1Již potřetí se ve dvouletém intervalu konala samostatná klubová výstava Welsh corgi a kelpie klubu CZ v úžasném prostředí slavkovského zámku a jeho parku. Celá akce je tradičně pořádána ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Slavkov u Brna a vedením zámku Slavkov a pod záštitou starosty města Slavkov u Brna. Přihlásilo se rekordních 150 pejsků z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Holandska a Ruska.

Velkým lákadlem pro vystavovatele byla jistě skutečnost, že se nám pro obě plemena corgi podařilo pozvat dvě významné chovatelky a rozhodčí ze země původu plemene – z Velké Británie. Obě odchovaly několik šampionů obou plemen a obě také už někdy zvítězily se svými psy na výstavě Crufts. Bohužel ale jedna z rozhodčích den před odletem vážně onemocněla a v tak krátkém čase se celkem nedalo nic moc vymyslet, takže jsme museli improvizovat. Naštěstí druhá rozhodčí paní Teresa Maddox (ch. st. Salvenik) nám potvrdila, že jí nebude dělat problém posoudit obě plemena corgi a že se na naše pejsky i vystavovatele velmi těší. Byl to od ní opravdu heroický výkon – nejdříve posoudila 53 přihlášených welsh corgi Cardigan a po krátké přestávce s přehledem posoudila i 80 přihlášených welsh corgi Pembroke. K ruce měla dvě velice zkušené a schopné překladatelky a vedoucí kruhu, díky kterým vše probíhalo v rámci možností plynule a bez zádrhelů.

Australské kelpie ve vedlejším kruhu posuzoval zkušený a osvědčený rozhodčí z Čech a předseda klubu pan Milan Krinke (ch. st. Cevelob). Ten nejprve ohodnotil 16 přihlášených kelpií a poté s velkým přehledem a humorem jemu vlastním odposuzoval ještě soutěž o nejkrásnějšího mazlíčka výstavy a velmi poutavou formou také moderoval soutěž dítě a pes ve dvou věkových kategoriích (0-6 let a 6-12 let) a kreslířskou soutěž našich nejmenších. Děti se velmi snažily a určitě to pro ně bylo příjemné zpestření dlouhého horkého dne.

Hlavním sponzorem výstavy byla firma Purina-Pro-Plan, která dodala opravdu hodnotné ceny. Z řad členů Klubu se našlo také hodně příznivců, kteří přispěli dle svých možností k tomu, že nikdo ze zúčastněných pejsků a soutěžících neodcházel s prázdnou. Všem těmto lidem a personálu v kruzích, členům klubu, kteří se starali o rozhodčí a prostě každému, který byť jen minimálně pomohl, patří náš obrovský dík a obdiv.

I když se posuzování protáhlo do večerních hodin, nikdo nenadával a všichni pochopili nastalou situaci a zůstali na závěrečné soutěže v hojném počtu. Předvedlo se všech 7 přihlášených chovatelských skupin i 9 párů psů, takže bylo opravdu na co koukat. Vítězi plemene se po zásluze stali – australská kelpie – fenka z mezitřídy Busy Bee Bee Devil of Highland chovatelky a majitelky Martiny Kalábové, welsh corgi Cardigan – fenka z mezitřídy Aimy Kasmir Moravia chovatelky a majitelky paní Jitky Kašparové a welsh corgi Pembroke – pejsek ze třídy šampionů Annwn´s Yan Higu majitelky paní Evy Procházkové . Tento pejsek nakonec učaroval rozhodčím natolik, že získal také titul Best in show. Nejhezčím párem se staly kelpie paní Marcely Novákové a nejkrásnější chovatelskou skupinou byla polská chovatelská stanice „Fest" paní Julity Rygier.

Všem moc gratulujeme a doufáme, že se nám příště zase podaří uspořádat podobnou akci.0364 KV_Slavkov_04.08.2012

Obsáhlou fotogalerii můžete shlédnout ZDE

Fotogalerie