Klubové a speciální

Klubová výstava 2013 - výsledky

imag0068 1-1-V neděli 25. srpna 2013 úspěšně proběhla další Klubová výstava ve spolupráci s pořadateli Národní výstavy v Mladé Boleslavi. Tým zkušených výstavních organizátorů nám již poněkolikáté vyšel velmi mile vstříc a poskytl nám perfektní servis a zázemí v pěkném areálu psího dostihového závodiště Krásná louka. Díky umístění kruhu pod stanem nás nezaskočilo ani zhoršení počasí a déšť, takže vše proběhlo bez zádrhelů. Velmi milý a ochotný byl též personál v kruhu - pan vedoucí věděl přesně, co má dělat a paní zapisovatelka psala hbitě posudky na psacím stroji, takže ty byly jasné a krásně čitelné.

Posuzování všech tří v našem klubu zastřešených plemen přijal významný švýcarský chovatel a rozhodčí pan Hans Ulrich Häberli (chovatelská stanice VOM MOOSACHER). Přihlášeno bylo celkem 62 psů, na místě se potom ještě přišli přihlásit 2 pejskové do soutěže o nejkrásnějšího mazlíčka. Kromě českých vystavovatelů přijelo ještě několik přátel z Polska. Pan rozhodčí posuzoval důkladně, dbal na správnou stavbu těla a na dostatečné předvedení každého jedince v pohybu. Byl poměrně hodně přísný na nedostatky ve skusech, v horní linii a v momentální kondici zvířat. Důraz také kladl na povahy. Tituly rozhodně nerozdával zadarmo, ale každý jedinec obdržel opravdu pěkný a podrobný posudek a u každého dokázal vyzdvihnout jeho přednosti. Všem vítězným pejskům a jejich majitelům srdečně gratulujeme k jejich velkému úspěchu a doufáme, že všichni ostatní nebyli příliš zklamaní z případných neúspěchů a že prožili alespoň příjemný den ve společnosti lidí naladěných na stejnou "psí" vlnu.

V roce 2014 se snad opět sejdeme v hojném počtu na další samostatné klubové výstavě ve Slavkově u Brna. Termín je stanoven na sobotu 23. srpna a posuzování nám přislíbili opravdu velmi zajímaví a ve světě vysoce oceňovaní rozhodčí a chovatelé - australské kelpie a welsh corgi Pembroke by měla posoudit paní Anne Indergaard z Norska (chovatelská stanice corgi Pembroke ANNWN´S) a welsh corgi Cardigan by měla přijet posoudit žijící legenda chovu Cardiganů z Velké Británie - pan Peter Clifton (chovatelská stanice JOSETER). Takže si můžete už plánovat volno na příští rok a držte palce, ať vše klapne.

Kompletní výsledky z letošní klubové výstavy naleznete zde - pdfKlubová výstava Mladá Boleslav - 25.8.2013

VIDEO WCC J. Fuglevič

FOTO WCP Josef Škůrek

Úplná fotogalerie z výstavy na klubovém webu - FOTO MIREK SLABÝ

Report v časopisu PES-PŘÍTEL ČLOVĚKA č. 10/2013 - pdfXX-XX_Výstava tří plemen_do_I.pdf