Zdraví

Dědičné oční vady

mereni oci1Autor: MVDr. Jiří Beránek

V posledních několika letech se zájem chovatelů a chovatelských klubů obrací stále více na problematiku zdraví a dědičnosti zdraví psů. Vizitka zdravého jedince a chovu, nezatíženého dědičnými onemocněními, se stává prestižní záležitostí.

Celý článek

 

Progresivní retinální atrofie

pra-progresivni-retinalni-atrofieAutor: Ivan Stuchlý

Jde o dědičné oční onemocnění, odumírání světločivných buněk sítnice, které ve věku 4 – 6 roků končí neodvratně oslepnutím postiženého psa.

Celý článek

Několik slov k dysplazii kyčelních kloubů psa

dkk-dysplazie-kycelniho-kloubuAutor: MVDr. Jan Šterc

Dysplazie kyčelních kloubů u psa je vývojové onemocnění, které se projevuje abnormálním utvářením kyčelní jamky a hlavice stehenní kosti. Kloubní plochy kyčelní jamky a hlavice stehenní kosti se v dysplastickém kloubu navzájem neshodují svým tvarem (hovoříme o inkongruitě kloubních ploch) a tím je kloub nestabilní.

Celý článek

Dysplazie kyčelních kloubů

dkkAutor: MVDr. Roman Skala

Dysplazie kyčelních kloubů /DKK/ je vývojové onemocnění kyčelních kloubů s dědičným podkladem. Postihuje prakticky všechna plemena psů, ale nejvýraznější problémy způsobuje u velkých a obřích plemen, a to vzhledem k váze přenášené na postižené klouby. Psi i feny jsou postiženi přibližně ve stejném procentu.

Celý článek

Testování DM v LABOKLIN

Laboklin Firmenlogo

SOUHRNNÉ INFORMACE OHLADNĚ TESTOVÁNÍ DM V LABORATOŘI LABOKLIN


Cena:

Test na DM stojí 2150,- Kč. U testu můžete uplatnit 20% chovatelskou slevu, pokud nám k žádance připojíte kopii kartičky členství, doklad od klubu o členství nebo potvrzení o zaplacení členského poplatku či podobný dokument. Cena testu po slevě je 1664,- Kč.

Možnost objednání certifikátu zaškrtnete na první straně žádanky pod informacemi o veterinární klinice/lékaři. Potvrzení identity psa veterinářem je podmínkou pro vystavení oficiálního certifikátu.
Cena certifikátu je 250,-Kč.

 

Také chci upozornit na čitelné vyplnění informací o psovi (jméno, číslo čipu chovatelská stanice apod.) a majiteli.


Materiál: 
K vyšetření potřebujeme 0.5-1 ml EDTA krve. Krev odebere a žádanku Vám potvrdí veterinární lékař, kterého běžně navštěvujete. Není potřeba se k veterináři dopředu objednávat. Pro odběr můžete použít také 2x bukální stěr. Tyto stěry prosím provádějte pouze speciálním kartáčkem/tamponem. Pokud je stěr odebrán až příliš šetrně, není k dispozici dostatek materiálu pro získání DNA a proto raději preferujeme EDTA (plnou) krev. V případě dostatku tohoto DNA materiálu je důvěryhodnost bukálního stěru stejná jako z odebrané krve.


Zasílání:
Po odběru vyplníte genetickou žádanku (zde) a společně se vzorkem ji zašlete na adresu laboratoře:
LABOKLIN  GMBH 
Steubenstrasse 4
Bad Kissingen 
DE-97688


(Doporučujeme zasílat vzorky od pondělí do čtvrtka, v pátek pouze se sobotními přepravními TNT listy, jinak vzorek dorazí až v pondělí. V neděli laboratoř nepracuje.)


Pokud budete zasílat vzorek přes TNT, tak zavolejte prosím na tel. číslo 848 000 868 nebo 848 111 868 a pod naším zákaznickým číslem 70240039 si objednejte kurýra na konkrétní den a hodinu. Další den od odeslání budeme mít vzorek k dispozici v laboratoři. Cena přepravy bude pouze 84,- Kč. Pro zaslání vzorku TNT kurýrem je nutné využít speciální přepravní obaly.

Faktura Vám bude zaslána začátkem následujícího měsíce po testování. Převod probíhá na český účet Laboklinu. Veškeré informace budou uvedeny na faktuře. Výsledky Vám přijdou e-mailem na uvedenou adresu (nebo pokud si přejete, tak poštou).

Další informace jsou uvedené na našem webu www.laboklin.cz, aktuální informace ohledně nových gentestů uvádíme na našich Facebokových stránkách Laboklin Czech nebo na twitteru.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně testu nebo zasílání mne neváhejte kontaktovat.

S přátelským pozdravem,

Ing. Andrea Lacinová

LABOKLIN CZ

Email:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Facebook Laboklinu

 

Klubový program laboratoře GENOMIA

Genomia logoWelsh corgi a kelpi klub CZ byl registrován v klubovém programu laboratoře Genomia.
Pro členy klubu, po ověření členství, bude poskytnuta sleva 10%. Podmínky pro poskytnutí slevy  jsou uvedeny na


 http://www.genomia.cz/cz/terms _conditions/#kluby


Důležité je zadávat objednávku online a do poznámky zákazníka uvést informaci ohledně členství. Nabídka je platná pro rok 2016 a 2017. Na slevu neexistuje zákonný nárok. Změny jsou vyhrazeny.


odkaz na web: http://www.genomia.cz/cz/
odkaz na facebook: http://www.facebook.com/genomia

Epilepsie u psů

 

10984109 10152616678741510_903453450259099893_n_kopieEpilepsie u psů

V našem chovu WCC se objevila epilepsie, a to, bohužel, s největší pravděpodobností její dědičná forma. Postižen je vrh „B“ od Modrého Johánka, narozený 23.5.2010 (Born to be Happy in Czech Republic Gaucho a Bob Llwyd Lucky Veles).  Informace mám v současné době o 3 sourozencích z pěti narozených. Dvě fenky mají epilepsii, pes je bez záchvatů. Jako panička jedné z postižených fen cítím povinnost seznámit alespoň stručně ostatní chovatele a majitele s touto chorobou.

Celý článek

Cerebelární ataxie a její rizika u kelpií českého chovu

DSC 0249

Autor: Lenka Fuksová 

Cerebelární ataxie (dále v článku zmiňována již pouze coby „ataxie“) označována zkráceně též CA je autosomálně recesivně dědičná choroba s úplnou dominancí, což znamená, že:

Celý článek

Máme doma kardiaka

dog heartMáme doma kardiaka - jak to poznáme (část I.), resp. jak to prokáží u veterináře? (část II.)

Autor: MVDr. Peter Scheer Ph.D.

Celý článek

Více článků...

Strana 1 z 2

« 1 2 »